مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه از آغاز نام نویسی و شرایط جدید، شهرک مهدیه حوزه علمیه قم از ۱۲ بهمن لغایت ۲۲بهمن سال جاری خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود ملکدار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اعلام این خبر گفت: همزمان با فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، دور جدید ثبت نام در شهرک مهدیه ویژه طلاب حوزه علمیه قم از روز شنبه ۱۲بهمن ماه لغایت۲۲ بهمن ماه سال جاری آغاز می شود.

وی افزود: شرایط ثبت نام عبارتست از ۱- دارا بودن پرونده فعال در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم؛۲- سکونت در شهر مقدس قم؛۳- اتمام کتبی و شفاهی پایه ششم حوزه؛ ۴-متاهل بودن؛ ۵-تلبس دائم به لباس مقدس روحانیت؛ ۶- پیشرفت تحصیلی بر اساس مقررات معاونت آموزش حوزه های علمیه؛۷-عدم اشتغال در هیچ کدام از نهادهای دولتی و غیر دولتی چه به صورت پاره وقت یا ساعتی یا تمام وقت و همچنین مستمری بگیران از هرکدام از نهادهای کشور نیز مجاز به ثبت نام نمی باشند؛ ۸-عدم مالکیت زمین، خانه و سایر مستغلات در هیچ کجای کشور و ۹- عدم تمکن در پرداخت اجاره بهای منزل.

حجت الاسلام والمسلمین ملکدار خاطر نشان ساخت: تمامی ثبت نام های گذشته در شهرک مهدیه لغو و ملاک ثبت نام جدید می باشد؛ در این دوره از ثبت نام که دارای ظرفیت مشخصی می باشد، بر اساس امتیازی که متقاضیان دارند از بالاترین امتیاز شروع و تا پایان ظرفیت ادامه پیدا می کند.

وی گفت: نخبگان، استعدادهای برتر حوزه و اساتید درس خارج در اولویت ثبت نام قرار دارند. مهدیه قم

حجت الاسلام والمسلمین ملکدار در ادامه با اشاره به امتیازات لازم در ثبت نام گفت: پژوهشگران، اساتید، مبلغین، استعدادهای برتر، سنوات تحصیل، ایثارگران، مناطق محروم، بیماران خاص، افراد دارای سابقه مدیریت، سابقه اجاره نشینی و حافظین قرآن کریم از جمله امتیازاتی است که در موقع ثبت نام لحاظ می گردد.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه با بیان اینکه امسال حدود۳۰۰ نفر از طلاب واجدالشرایط وارد شهرک مهدیه خواهند شد، تاکید کرد: ۴۰۰ نفر امسال از شهرک مهدیه خارج شده اند و تلاش ما این است که افراد جدید و واجد شرایط در این منازل ساکن شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ملکدار در پاسخ به برخی ابهامات در خصوص اسکان برخی طلاب که شرایط لازم را ندارند یا واجد منزل مسکونی نیز هستند گفت: تمام تلاش ها بر این مبناست که افراد واجد شرایط در این منازل اسکان یابند و برای این هدف کمیسیونی تشکیل شده است که در آن شرایط متقاضیان به دقت بررسی می شود و تنها کسانی که شرایط لازم را دارند می توانند در این منازل ساکن شوند.

مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان حوزه همچنین با اشاره به وجود برخی خانه های خالی در شهرک مهدیه و گلایه طلاب مبنی بر خالی ماندن این خانه ها گفت: این خانه های خالی همگی نیاز به تعمیر اساسی دارند و ما نمی توانیم این خانه هایی که نیاز به تعمیرات دارند را در اختیار طلاب قرار دهیم و ان شاء الله به محض تعمیر این خانه ها را هم به دست متقاضیان خواهیم رساند.

وی در پایان با اشاره به چگونگی ثبت نام در شهرک مهدیه گفت: طلاب گرامی از مراجعه حضوری به مرکز مدیریت حوزه جدا اجتناب کنند، چرا که همه مراحل ثبت نام، پیگیری و اعلام نتایج تنها از طریق سامانه پیشخوان مرکز مدیریت حوزه http://login.ismc.ir انجام می شود.

———–

منبع : خبرگزاری حوزه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *